"עברית בכיף" עם עינת
einat.htfw@gmail.com

404-754-4525
 
 

Click on the American
Flag for English
שמי עינת שנער, נשואה לאורן ואמא גאה לשני בנים בוגרים, גבע (22) ופלג (19).
הנני מורה מוסמכת לאנגלית וללשון עברית ובעלת נסיון של 25 שנות הוראת שפות בישראל ובארצות הברית.

אני בעלת תואר ראשון בהצטיינות יתרה בבלשנות מאוניברסיטת בר אילן ובעלת תעודת הוראה בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת בר-אילן גם כן. בנוסף אני תרפיסטית מוסמכת לטיפול בדיסלקסיה מטעם המכון הבריטי לדיסלקסיה.

כבר כילדה צעירה ידעתי שבבגרותי אעסוק בהוראה. עוד בבית הספר היסודי 
שמחתי להתנדב לסייע לתלמידי הכיתה המתקשים בעברית ובמתמטיקה לאחר שעות בית הספר. בחדר השינה שלי הותקן לוח גירים, ושם לימדתי את חבריי לכיתה. כבר אז חלמתי להיות מורה.

לאחר סיום הלימודים בתיכון בהצטיינות התגייסתי בגאווה לחיל המודיעין, שם שירתתי כמתרגמת בשפות עברית-ערבית- אנגלית. תוך כדי השירות הצבאי השתלבתי בבית הספר לאנגלית "Judy's English" בכפר סבא ולימדתי אנגלית בשעות הערב. כבר שם נחשפתי ל "טריקים" של הוראת שפה בכיף.


 
עם שחרורי מהשירות הצבאי נרשמתי ללימודים באוניברסטית בר-אילן שם למדתי לתואר ראשון בבלשנות, שם גם המשכתי את לימודי תעודת ההוראה. התמחיתי באסטרטגיות למידה, אוריינות וחינוך מיוחד.

לאחר סיום התואר השתלבתי כמורה ללשון  עברית וכמורה לאנגלית בבית הספר התיכון "ישראל גלילי" בכפר סבא ולאחר שנתיים עם פתיחתו של התיכון "יצחק רבין", השתלבתי כמורה לאנגלית שם. לאחר שנה התמניתי לרכזת מקצוע האנגלית לבחינות הבגרות וניהלתי צוות של מספר מורים. במקביל הכנתי תלמידים רבים לבחינות הבגרות בלשון ובהבעה עברית באופן פרטי.

במהלך שנת השבתון הרחבתי את השכלתי, ובין היתר קבלתי תעודת מטפלת בדיסלקסיה בשיטת ה"היקי" מאוניברסיטת בר אילן ומהמכון הבריטי לדיסלקסיה והגשמתי חלום ללמוד ספרדית.

בשנת 2004 העתיקה משפחתי את מקום מגוריה מישראל לארצות הברית מטעם מקום עבודתו של בעלי, אורן. לאחר מספר חודשים השתלבתי כמורה לעברית בבית הספר היהודי הרפורמי "דיוויס אקדמי" באטלנטה. שם לימדתי עברית בבית הספר היסודי ובחטיבת הביניים במשך ארבע שנים ברמות לימוד שונות. שנות עבודתי שם תרמו רבות לנסיון ההוראה שאיתו הגעתי מישראל וחשפו אותי לדרכי עבודה שונות ומגוונות. בין היתר התמחיתי בשיטת הלימוד נט"ע ועברתי השתלמויות רבות בה.

מאז הגעתי לארצות הברית חשתי צורך עז לשמר את ידע השפה העברית ואת הקשר לישראל בקרב ילדיי, ולכן פיתחתי את התכנית הייחודית שלי לחוגי עברית באלפרטה. עם השנים גדל והפך בית הספר למוסד של ממש הכולל קבוצות גיל שונות ורמות שונות המשרתות את צרכי כל הקהילה הישראלית והיהודית באזור.

אני מאמינה שהשפה היא צוהר לעולם. הוראת השפה מזמנת הזדמנויות ללימוד תחומי עניין שונים ומגוונים ולחשוף "על הדרך" את התלמידים לנושאים שמעבר לעולמם הצר ולהרחיב את ידיעותיהם בנושאים שאליהם טרם נחשפו. תוך כדי ההוראה אני שמה דגש רב על לימוד ערכים שונים ומגוונים ולאהבת המולדת.

המייחד את החוגים שלי הוא האווירה הביתית החמה ותשומת הלב האישית לכל תלמיד ותלמידה. אין לי ספק שזהו הבסיס הנכון ללמידה אמיתית ומעמיקה. קבוצות הלימוד הקטנות וההומוגניות מאפשרות לכל תלמיד להתבטא בביטחון במסגרת אוהבת ומחבקת.

במהלך השיעורים אני משלבת הרבה מאוד שירה תוך ליווי בגיטרה, יצירה, תנועה, משחקים דידקטיים מקוריים להעמקת החומר הנלמד ועוד.

מעבר להקניית השפה בדיבור, קריאה וכתיבה, אני שמה דגש מיוחד על חגי ישראל ומועדיה, אקטואליה, אתרים מרכזיים בישראל ואישים. אני מתמקדת באוריינות הלשונית, חושפת אותם לאוצר מילים במשלבים שונים וומקנה להם כישורי למידה חשובים, שיסייעו להם להתמודד עם טקסטים בכל שפה. מבחינתי זהו כלי לחיים.

נסיוני הרב כמורה ללשון עברית ואנגלית ברמות למוד שונות ובגילאים מגוונים (כבר למעלה מעשרים שנה) מאפשרים לי לגעת בכל ילד ולספק את צרכיו המיוחדים כתלמיד. 

הלימודים מקוונים ומועברים באפליקציית זום. 
עברית שפה יפה
 
לייבסיטי - בניית אתרים